W Polsce istnieje conajmniej 30 programów do zarządzania kancelarią prawną. Coraz częściej na grupach na Facebooku lub w osobistych rozmowa prawnicy zadają pytanie: który z nich jest najlepszy?

Na to pytanie nie ma jednoznaczej odpowiedzi.

Wybór programu to duża szansa biznesowa: dobrze wdrożony program pomoże w istotny sposób zoptymalizować funkcjonowanie kancelarii, a to samo w sobie stanowi o przewadze konkurencyjnej wobec tych, którzy z technologii nie korzystają. Transformacja kancelarii to również duże ryzyko: nieprawidłowe wdrożenie będzie skutkowało dużą stratą czasu, dodatkowymi stratami finansowymi, a nawet frustracją i zniechęceniem całego zespołu.

Jak wybrać najlepszy program?

Jakie są cechy i funkcje programów istniejących na polskim rynku?

Jak z sukcesem wdrożyć oprogramowanie?

Jakich błędów uniknąć?

To tylko część z pytań, na które odpowiadam w opublikowanym raporcie

Raport napisałem wspólnie z moim wieloletnim współpracownikiem, prof. Ryszardem Sowińskim, autorem bloga NowoczesnaKancelaria.pl. Powstał on dzięki wsparciu Komisji Wspierania Rozwoju Zawodowego Krajowej Rady  Radców Prawnych.

Raport można pobrać ze strony Krajowej Izby Radców Prawnych:

Jak mogę pomóc?

Jeżeli poszukujesz wsparcia przy wyborze oprogramowania zapraszam do kontaktu.

Skorzystaj z moich doświadczeń by uniknąć błędów które zawsze się pojawiają.

Moją rolą jest wspierać przedsiębiorców w transformacji cyfrowej. Wykonuję analizy wdrożeniowe, badania rynku, organizuję demonstację, negocjuję warunki umów z producentami programów, organizuję i zarządzam projektami wdrożenia oprogramowania.

Zastanawiasz się, jak wykorzystać technologię w swojej kancelarii? Zorganizujemy warsztat z mapowania procedur i procesów biznesowych.

Chcesz podnieść skuteczność działań marketingowych? Zorganizujemy warsztaty z projektowania w duchu content marketing.

W pracy warsztatowej wykorzystuję doświadczenia jako wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu i konsultant w firmie doradczej Naveo. By osiągnąć zamierzone efekty wykorzystuję metody kreatywne znane z design thinking i service design. Uczestniczyłem w dziesiątkach projektów wdrażania oprogramowania w różnych rolach. Doradzalem w takich branżach jak: szkolnictwo wyższe, kancelarie prawne, kancelarie podatkowe, budownictwo, ecommerce, medycyna estetyczna, startupy, fundacje i stowarzyszenia.