Dobre oprogramowanie jest podstawą rozwijającego się przedsiębiorstwa – to tytuł mojego artykułu, który ukazał się na łamach poradnika biznesu. Poniżej zamieszczam jego fragment oraz link do całości:

Przedsiębiorstwa w czasie swojej działalności wypracowują know-how, procedury i struktury, których nie da się zmienić z dnia na dzień. Dlatego w firmach powinniśmy wdrażać takie narzędzia, które dostosują się do naszej specyfiki, a przed wszystkim wprowadzą ewolucję zamiast rewolucji.

CZY KORZYSTANIE Z NARZĘDZI IT TO KONIECZNOŚĆ?

Wbrew temu, co obserwujemy w otaczającej nas rzeczywistości biznesowej, zinformatyzowane przedsiębiorstwa nie są standardem. Wg raportu IDC, tylko 18% polskich przedsiębiorców realizuje strategię cyfrowej transformacji, a 20% ma takie plany. Prezesi i dyrektorzy sceptycznie nastawieni do technologii pozostają w większości. Po co tak właściwie wdrażać nowe technologie? Dobrze dobrane narzędzia IT usprawniają przedsiębiorstwo od wewnątrz. Podnoszą efektywność pracowników, obniżają  koszty biura, przyspieszają prowadzenie biznesu. Jeśli zatem nasza konkurencja opornie się do tego zabiera, jest w tym spora szansa dla nas.  Wdrożenie odpowiedniego  oprogramowania otwiera wielką szansę na wyprzedzenie konkurencji, bez konieczności nieustannego ulepszania produktu, obniżania ceny, podnoszenia budżetów marketingowych.

Link do całego artykułu: http://www.poradnikbiznesu.info/e-biznes/dobre-oprogramowanie-jest-podstawa-rozwijajacego-sie-przedsiebiorstwa